Najnowsze wpisy, strona 2


wrz 05 2002 PROBLEM
Komentarze: 1

- I jeśli ktokolwiek wie cokolwiek o czymkolwiek - powiedzial sobie Miś.

- To tylko Sowa Przemądrzala.

- Albo nie jestem Kubusiem Puchatkiem. A przecież nim jestem - dodal.

 

- Widzisz - odparla Sowa.

- Najczęściej praktykowane postępowanie w takich sytuacjach jest następujące ...

- Ojej! - przerwal jej Puchatek. Co znaczy najgęściej polukrowane postękiwanie? Jestem Misiem o Bardzo Malym Rozumku i dlugie slowa sprawiają mi trudność.

czarno-na-bialym : :
wrz 04 2002 PRZEŻYCIE
Komentarze: 4

Życie to nie tylko zdobywanie punktów. Nieważne, ile osób do Ciebie dzwoni, z kim się umawiałeś, z kim chodzisz na randki, a z kim nie. Nieważne, z kim się całowałeś, jaki uprawiasz sport, ani też to, kto Cię lubi. W życiu nie chodzi o to, jakie masz buty, fryzurę lub kolor skóry. Nie chodzi również o to, gdzie mieszkasz, gdzie chodzisz do szkoły, jakie masz stopnie, ubranie albo ile pieniędzy. Nieważne także, czy masz przyjaciół, czy jesteś samotny, czy ludzie Cię akceptują, czy też nie. Życie to nie tylko to.W życiu chodzi o to, kogo kochasz, a kogo ranisz. Chodzi również o to, co sądzisz o sobie, o zaufanie, szczęście i współczucie. Życie to niezłomne trwanie przy przyjaciołach i zastępowanie nienawiści miłością. Życie to unikanie zazdrości, przezwyciężanie ignorancji i budowanie zaufania. Chodzi o to, co mówisz i co naprawdę masz na myśli; o to, czy cenisz ludzi za to, kim są, a nie za to, co mają. A przede wszystkim chodzi o to, by dokonywać takich wyborów, które pozwolą Ci traktować ludzi z szacunkiem, w taki właśnie sposób, którego nie osiągnąłbyś innym postępowaniem. Te wybory stanowią esencję życia.

czarno-na-bialym : :
wrz 03 2002 WYBÓR
Komentarze: 0

-         Kogo byście wolały, Harrisona Forda, czy Josha Richtera?

I Lilly powiedziała, że Harrisona Forda, bo on kiedyś był stolarzem i jeśli przyszedłby koniec świata, umiałby zbudować dla niej dom, a ja powiedziałam, że Josha Richtera, bo żyłby dłużej – Harrison ma chyba sześćdziesiątkę – mógłby mi więcej pomóc przy dzieciach.Wtedy Michael zaczął wygadywać jakieś totalnie niesprawiedliwe rzeczy na temat Josha Richtera; na przykład, że w obliczu nuklearnej zagłady prawdopodobnie wyszedłby z niego tchórz, na co Lilly odparła, że lęk przed nieznanym jest nie najlepszą miarą potencjału czyjegoś rozwoju, z czym się zgodziłam. Wtedy Michael powiedział, że obie jesteśmy idiotki, jeśli sądzimy, że Josh Richter kiedykolwiek zrobi coś dla nas poza tym, że odpowie na pytanie o godzinę, bo on lubi tylko takie dziewczyny, które się puszczają, jak Lana Weinberger, na co Lilly odparła, że sama by się z Joshem puściła, gdyby spełnił pewne warunki, tzn. wykąpał się w płynie antybakteryjnym i przed stosunkiem założył trzy prezerwatywy pokryte żelem plemnikobójczym (w razie gdyby jedna miała pęknąć, a druga się zsunąć).Potem Michael mnie spytał, czy sama puściłabym się z Joshem Richterem i musiałam się chwilę zastanowić. Utrata dziewictwa to naprawdę poważny krok i trzeba to zrobić z właściwą osobą, inaczej spieprzy ci się całe życie, jak kobietom, które przychodzą co drugi wtorek do dr Moscovitza na grupę terapeutyczną „Po czterdziestce wciąż sama”.

czarno-na-bialym : :
wrz 02 2002 OBAWY
Komentarze: 4

Zginął tragicznie w wieku 17lat

 

Agonia rozszarpuje mój mózg. Jestem numerem statystycznym. Gdy przywieźli mnie tutaj, poczułem się bardzo samotny. Czułem wszechogarniający smutek i oczekiwałem, że znajdę współczucie. Nie znalazłem go. Zobaczyłem tylko tysiące innych, których ciała były równie pokiereszowane jak moje. Dostałem numer i odpowiednią kategorię. Ta kategoria to „wypadki drogowe”.Dzień, w którym zginąłem, był zwykłym szkolnym dniem. Gdybym wtedy pojechał autobusem! Ale byłem za bardzo na luzie na autobus; wiecie, co mam na myśli. Pamiętam, jak wyprosiłem samochód od mamy.Mamo, zrób to dla mnie – błagałem. – Wszyscy prowadzą!Gdy o drugiej pięćdziesiąt zadzwonił dzwonek, chwyciłem swoje książki i włożyłem je do szafki. Byłem wolny aż do następnego ranka! A potem pobiegłem na parking. Byłem podniecony na myśl, że zaraz poprowadzę samochód i że będę swoim własnym panem.Nie ma znaczenia, jak doszło do wypadku. Wygłupiałem się, jechałem za szybko, wyzywając los. Cieszyłem się swoją wolnością i dobrze się bawiłem. Potem zobaczyłem jakąś staruszkę, która jak i się wydawało, strasznie wolno przechodziła przez jezdnię. To jest ostatnia rzecz, jaką pamiętam. Usłyszałem trzask i poczułem potężne szarpnięcie. Wszędzie było pełno szkła i metalu. Wydawało mi się, że całe moje ciało wywraca się na drugą stronę. Potem usłyszałem swój krzyk.I nagle ocknąłem się. Było bardzo cicho. Nade mną stał policjant. Zobaczyłem też lekarza. Moje ciało było zmasakrowane i ociekało krwią. Tkwiło w nim mnóstwo odłamków szkła. Dziwne, ale w ogóle nic nie czułem. Hej, nie zakrywajcie mnie tym prześcieradłem. Przecież nie umarłem. Mam dopiero siedemnaście lat. Dzisiaj mam randkę. Poza tym czeka mnie wspaniałe życie. Jeszcze sobie nie pożyłem. To niemożliwe! Nie mogę być martwy!A później umieszczono mnie w jakiejś szufladzie. Przyszli moi rodzice, aby mnie zidentyfikować. Dlaczego musza oglądać mnie w takim stanie? Dlaczego muszę patrzeć w oczy mojej mamy w momencie, gdy przezywa ona najstraszniejsze chwile swego życia. A tata wygląda tak bardzo staro. -    Tak – mówi ojciec do jakiegoś człowieka. – To nasz syn. Pogrzeb był niesamowity. Widziałem, jak moi krewni i przyjaciele podchodzą do trumny. Patrzyli na mnie najsmutniejszymi oczami, jakie w życiu widziałam. Niektórzy kumple płakali. Dziewczyny dotykały mojej dłoni i szlochały.Proszę, niech ktoś mnie obudzi! Wydostańcie mnie stąd! Nie mogę znieść cierpienia mamy i taty. Rozpacz tak osłabiła moich dziadków, że prawie nie mogą chodzić. Brat i siostra wyglądają jak zombi. Poruszają się jak roboty. Są oszołomieni. Wszyscy. Nikt nie może w to uwierzyć. Ja również nie mogę.Proszę, nie zakopujcie mnie! Nie jestem martwy! Mam jeszcze dużo do zrobienia! Chce znowu śmiać się i biegać. Chcę śpiewać i tańczyć. Proszę, nie zakopujcie mnie. Boże, jeśli dasz mi jeszcze jedną szansę, obiecam, ze będę najuważniejszym kierowcą na świecie., chcę tylko jednej, jedynej szansy. Nic więcej. Proszę cię, boże, mam dopiero siedemnaście lat.

czarno-na-bialym : :